Jídelna Chotěboř

Školní jídelna byla nově přestavěna v roce 2005. Nachází se v ulici Smetanova 603. V suterénu jídelny jsou veškeré sklady, přípravny a ostatní technické zabezpečení sloužící pro provoz kuchyně. V přízemí jsou šatny, kanceláře a varna. V poschodí se pak nachází jídelna s výdejnou.

V současné době vaří naše jídelna pro žáky a zaměstnance těchto škol v Chotěboři: Základní škola Smetanova 745, Základní škola Buttulova 74, Gymnázium Jiráskova 637, Střední odborné učiliště technické Žižkova 1501. Také vaříme pro Junior Dům dětí a mládeže Tyršova 793. Dále pak pro Pečovatelskou službu města Chotěboř a v doplňkové činnosti i pro cizí strávníky.

Denně se uvaří a vyexpeduje 1000 až 1100 obědů. Obědy se připravují podle norem pro školní stravování, při přípravě se musí dodržovat pestrost jídelního lístku, hmotnostní normy a také finanční limit na nákup potravin. Hlavním záměrem samostatné školní jídelny je především stravování dětí, žáků a studentů škol.

Závodní stravování poskytuje jídelna zaměstnancům škol a školských zařízení. Doplňkovou činností je stravování důchodců a cizích strávníků.

ZAMĚSTNANCI

Ředitelka: Jaroslava Smejkalová
Účetní: Romana Zadinová
Administrativní pracovnice: Ilona Losenická
Vrchní kuchařka: Romana Králová
Samostatné kuchařky: Zdena Kotlíková
Jana Pešková
Hana Krupičková
Lenka Sobotková
Zdena Jiránková
Hana Melounová
Ludmila Pavlasová
Pracovnice provozu: Bohumila Melounová
Dana Sedláčková
Dana Bláhová
Zdena Soukalová
Uklízečka: Dagmar Drahošová
Dozor v jídelně: Ing. Jiří Fišera
Vladimír Zadina
Údržbář: Milan Kolář